DAN SIMON
    המכון האורטופדי "דן סימון": חדשות האורטוטיקה והפרוסתטיקה – בניית והתאמת התותבות    
צור קשר ...

השותפים שלנו
 
DAN SIMON
חדשות הפרוסתטיקה
המכון האורתופדי "דן סימון": חדשות האורתוטיקה והפרוסתטיקה – בניית והתאמת התותבות

מלבד התוצרת אשר הוצגה לעיל המכון שלנו יישם בהצלחה מרובה את המוצרים החדשניים והייחודיים, אשר פותחו ע"י שותפינו מהחברה הגרמנית "Otto Bock":
news
    תושבת גדם סיליקונית     
המפתח – "Otto Bock" היצרן – מכון "דן סימון"


המוצר החדש, אשר הוצע ע"י החברה "Otto Bock" והוטמע בהצלחה ע"י מכון "דן סימון" – תושבת הגדם הסיליקונית החדשנית, מייד זכה להערכתם של מטופלינו. משקלו הקטן וצורתו הנוחה פותחים את מפרט מאפייניו הבלעדיים של מוצר זה: התושבת מונעת את השפשופים העלולים להיגרם מהחיכוך עם הפרותזה, רכותה הנפלאה מעלימה לגמרי את תחושת נוכחותה.
news     «FREEDOM»     - הוחל בייצור של מוצר חדש מתוצרת חברת

הפרותזה היא כף רגל מלאכותית – פיתוח מודרני ונוח המיועד לנכים לאחר קטיעת חלקה התחתון של הרגל. לוח הבסיס הרציף והגמיש של התותבת מאפשר ביצוע של צעדים קלים וקפיציים, ואילו משקלו הקל – נוחיות, דינמיות ובטיחות תוך כדי ההליכה.
הישג נוסף הוא המכלול     "RHEO KNEE"    , פרי פיתוחה של חברה הולנדית     "OSSUR"    .
להתקן זה, המכונה "ברך השליטה"     , נקדיש קצת יותר מתשומת לבנו. המוצר זכה בתערוכות ותחרויות רבות בקטגוריית ה-"בריאות". המגזין הבינלאומי "מדע" העניק למפתחי "RHEO KNEE"     פרס ומענק מיוחד להכרתו כפרותזה הראשונה מסוגה המיוצרת ברמה טכנולוגית כה גבוהה. יש לציין כי בתור הקריטריונים להענקת הפרסים נלקחים בחשבון מאפיינים כגון איכותיות המיזם והמוצר הסופי וגם חדשנותו בקנה המידה העולמית. הפיתוח כונה ע"י המדענים בשם "proprioceptio" הלקוח מתחומי הרפואה והרובוטיקה והמתפרש כ-"פרופריוצפציוני" – המעניק התמצאות חושית מליאה במרחב. התותב כשלעצמו מכונה "רגל הפרופריו", כלומר: רגל הקולטת מידע מרחבי וממקמת את עצמה כראוי.
להלן תיאורם של המפתחים עצמם של פרי ידיהם: "הפרותזה הינה הראשונה בעולם, המונעת באמצעות מנוע מיוחד וע"י בינה מלאכותית – שילובם של אלקטרוניקה, מכניקה ופיזיולוגיה אנושית – הכל על מנת להפחית את תצרוכת האנרגיה המושקעת ע"י המטופל." "רגל הפרופריו"      לוקחת על עצמה את תפקידו של השרירים הקטועים, דבר המאפשר לנחים לבצע תנועות ופעולות תפקודיות בצורה תקינה. טכנולוגיית החיישנים המורכבת באה להחליף את הקולטנים האנושיים. מנגנון הבינה המלאכותית (הרשום כפטנט), תוך קליטה ועיבוד של מידע, מאתר ומפעיל את הבחירה האופטימלית ביותר עבור עשיית הפסיעה הבאה. הודות להנ"ל הליכתו של המטופל מתאפיינת ברכות צעדיו, בעודו מתגבר על מרחקים משמעותיים ללא ההתעייפות כפי שסבל ממנה לפני כן. במדרגות ובמשטחים משופעים הברך המלאכותית מתכופפת ברכות, דבר המאפשר עליה בטוחה וטבעית. המוצר הלכה למעשה הוכיח את עצמו כמאפשר לאנשים עם תותבות הירך (מעל הברך) להתיישב במכונית ללא כל קושי.
אבל יותר מכל המפתחים והיצרנים גאים בכך שהעניקו למטופליהם את האפשרות הנדירה והבלעדית – השתתפות במשחקים הפאראלימפיים – אולימפיאדת הנכים הכלל עולמית.
   

Untitled Document
 ©   Created by R-Media המלך ג'ורג' 80 ת"א
03-5284389, 03-5255128
E-mail: simonp80@bezeqint.net
בניין "בית פנורמה" (ליד אבו כביר)
טל'/פקס: 077-8830753; 052-6498025
E-mail: simonp80@bezeqint.net